Тарасові заповіти

Березневі Шевченківські дні для кожного українця переплітаються у вінок синівської любові до нашого духовного батька, котрий все життя поклав на вівтар служіння своєму народові, його захисту і возвеличенню.

До річниці дня народження Великого Кобзаря по всьому світу відбуваються заходи із вшанування творчості цього визначного поета, письменника, художника та філософа, який став провідником українського народу.

На всій планеті встановлено 1385 пам’ятників Шевченку. Сумщина ж відома тим, що у місті Ромни знаходиться перший у світовій історії повно фігурний пам’ятник Кобзарю, а всього в нашій області 32 монументи Тарасу Шевченку. По кількості встановлених пам’ятників по всьому світу Тарас Григорович займає ІІ місце.

На Конотопщині в с. Шевченкове з нагоди 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка людини, життєвий приклад та творчість якої зіграли важливу роль у становленні державності відбувся флешмоб «Тарасові заповіти» в якому взяли участь голова РДА Микола Горбенко, голова районної ради Анатолій Боярчук, керівник ПрАТ «Р-п «Шевченківський» Микола Зінченко, сільський голова Микола Ступак, працівники районної державної адміністрації та районної ради, педагогічний та учнівський колектив Шевченківського НВК на чолі з директором В.Яловенком, працівники культури та жителі села.

Ми горді тим, що геніальний поет українського народу, подорожуючи  Україною,  побував  і на  Конотопщині, в с.Шевченкове, мав тісні творчі зв’язки з нашим краєм, з його людьми, захоплювався красою місцевої природи, малював з натури етюди, а також зібрав у Гирявці багато зразків місцевого фольклору.

Шануючи Кобзаря, присутні вклонилися йому до землі за його безсмертне слово, за леліяння рідної мови, за віру, за надію, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі й добробуту, та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

У виконанні зразкового аматорського фольклорного колективу «Писанка» В. Самбірського СБК та солістки Тетяни Єпішко РБК пролунали пісні, уривок з поеми «Катерина» прочитала Надія Лащ (с. Шаповалівка), діти декламували вислови Тараса Шевченка.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків, бо є й буде Україна і народ український. Пам’ятаймо його заповіт: бути єдиною, дружньою родиною.

Ви можете залишити комментар, або посилання на Ваш сайт.

Залишити комментар