Памʼять заради майбутнього

На початку 1980-х нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич звернула увагу на долю жінок Другої світової війни, подивилася на війну їхніми очима: «Все, що нам відомо про війну, ми знаємо з «чоловічого голосу». Ми всі в полоні «чоловічих» уявлень і «чоловічих» відчуттів війни. «Чоловічих» слів. А жінки мовчать… Мовчать навіть ті, хто був на фронті. Якщо раптом починають згадувати, то розповідають не «жіночу» війну, а «чоловічу». (У війни – не жіноче обличчя)».

Повертатися до жіночих історій Другої світової в Україні почали лише нещодавно. Тож  цьогорічні  районний  мітинг-реквієм  з  нагоди  відзначення  9 Травня – Дня перемоги над нацизмом, що відбувся у с. Попівка, та мітинг-реквієм з нагоди відкриття оновленого Меморіалу в с. Соснівка, – своєрідна данина поваги жінкам, на долю яких випало воєнне лихоліття.

Глядачі глибоко перейнялися долею головної героїні – жінки, яка дитиною (Юлія Добронравова) пережила втрату рідних під час бомбардування; шістнадцятирічною медсестрою (Тетяна Наталич) під зливою куль рятувала поранених на полі бою; серед кривавого воєнного пекла знайшла своє кохання (Юрій Гуторка), а сьогодні, будучи літньої жінкою (Надія Лащ), яка пережила вогненні роки Другої світової, молиться за синів, які відвойовують мирне небо на Сході України.

Наскрізними образами заходу стала Памʼять (Ольга Назаренко) та Дівчинка (Євгенія Прийма) як символ надії на мирне майбутнє, а основним меседжем хореографічної композиції «Мак памʼяті» стали слова: «Без минулого немає майбутнього».

Атмосферу тривоги та напруженого очікування створили образи Війни (Тетяна Наталич) і Печалі (Дарина Грицун).

Присутні хвилиною мовчання вшанували памʼять усіх захисників України, які загинули у воєнних смерчах, що пронеслися нашою країною.

Особливо чутливий фон заходу створювали пісенні та хореографічні номери аматорів сцени районну: Ігоря Карнауха, Тетяни Єпішко, Єгора Дементова, Костянтина Садівничого, Миколи Декунова, Олександра Челишева, Каріни Волкової, Лілії Забіяки, учасників танцювального колективу районного будинку культури «Невгамовні дівчата».

Крім того, було проведено вже традиційну акцію «Маки памʼяті», які є міжнародним символом памʼяті жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів.

Яскравим завершенням заходів став флешмоб «Памʼять», під час якого діти випустили у небо жовто-блакитні кульки на знак утвердження віри в мирне майбутнє України.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Залишити комментар