Вклоняючись таланту земляка

6 червня в селі Шевченкове відбувся вечір-портрет «Вклоняючись таланту земляка», присвячений 185-річчю від дня народження Олександра Лазаревського. Пам’ять нашого видатного земляка Олександра Матвійовича цього дня вшанували творча інтелігенція, земляки, люди, які люблять українську землю, свято бережуть історію свого краю.
Ведучі заходу, фахівці районної бібліотеки, познайомили присутніх з життям та діяльністю видатного українського історика, державознавця та видавця, організатора національної архівної справи. Саме він вперше в історичній літературі ґрунтовно дослідив історію заселення нашого краю, на основі архівних матеріалів розповів про заснування Конотопа, населених місць Конотопського повіту з початку ХУІІ століття. Він дбав про розвиток освіти, бібліотечної справи.
Родина Лазаревських належала до справжніх друзів Шевченка. Вони любили його як людину, як великого українського поета і художника, високо цінували його творчість. Олександр Матвійович Лазаревський був присутній, коли наближався день смерті поета і бачив його за півдоби до кончини, описав останній день його життя, зібрав перші матеріали до історії дитинства поета і супроводжував тіло його до Канева.
Пам’ять про нашого славетного земляка буде жити в серцях земляків.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Залишити комментар