Туристична Мекка Конотопщини

Наш край славиться не тільки своїми економічними здобутками, а й яскравою культурною арт-палітрою. Саме митці-земляки є тими вогниками натхнення, які запалюють ентузіазмом та креативністю майбутні покоління, а місця, повʼязані з їхнім життям та творчістю, стають місцями сили, які одухотворяють та надихають. Таким джерелом натхнення на Конотопщині є Вʼязове – село, де народився відомий не лише в Україні, а й у світі художник-моніменталіст Микола Стороженко.

Минув лише рік з дня відкриття у с. Вʼязовому музею, присвяченого цьому геніальному митцю, а популярність його зростає з кожним днем. Цими вересневими днями, коли ми відзначаємо чергову річницю з дня народження художника, відділом культури Конотопської районної державної адміністрації організовані екскурсії для 471 учня навчальних закладів району. Діти із захопленням прилучилися до творчого світу митця, пропустивши через призму свого світосприйняття арт-спадщину художника.

Загалом же за час роботи музею експозиції переглянув 2291 відвідувач,  серед яких – представники родини Миколи Стороженка, колеги та друзі митця, працівники Сумської обласної державної адміністрації, Конотопської районної державної адміністрації та Конотопської районної ради, учні навчальних закладів району, викладачі та студенти Політехнічного технікуму Конотопського інституту СумДУ, ветерани, народний депутат України Андрій Деркач, австрійська художниця Вероніка Драйер, співак, музикант Десмонд Дойл, австрійська арт-терапевт Маргарет Бруггер, які відзначили, що Микола Андрійович не тільки розкривав світові самобутність нації через призму традиційного мистецтва, а й створював нові шедеври, що органічно вписуються у сучасний європейський культурний простір.

Микола Стороженко захоплювався творчістю Тараса Шевченка. Це дало свої плоди – творець прекрасного створив нові за змістом і художньою наповненістю ілюстрації до «Кобзаря» та вірші, які з погляду митця рубіжних XX – XXІ століть творчо переосмислюють поетичні твори Шевченка. Саме цей творчий симбіз і намагалися якнайяскравіше продемонструвати учасники акції «Шевченко – Стороженко: погляд через століття» Валерія Васькова, Анастасія Ковальчук, Софія Цементова, Софія Супрунчук, Олена Цементова та Вікторія Авдєєва, які у коротких відеороликах (до речі, ознайомитись із якими Ви можете на сторінці відділу культури Конотопської РДА у Facebook!) передали всю гаму почуттів та емоцій шевченкіани Стороженка.

Вы можете пропустить чтение записи и оставить комментарий. Размещение ссылок запрещено.

Залишити комментар