Туризм

Топ-7 туристичних обʼєктів Конотопщини, які варто відвідати

Індустріальний розвиток цивілізації, забруднення екологічних систем навколо великих промислових районів, збільшення психологічного навантаження на людину через прискорення темпу життя змушує все більшу кількість наших співвітчизників шукати відпочинку та оздоровлення в різних куточках світу та України.

Конотопський район має значний туристсько-рекреаційний потенціал, що дає регіону великі можливості для розвитку туризму. Цьому сприяють як різноманітність природних факторів, так і наявність пам’яток історії та культури. Тож пропонуємо Вам ознайомитися з найкрасивішими природними й рукотворними куточками Конотопщини.

1. Поле битви між козацькими військами на чолі з І. Виговським і царською армією (с. Шаповалівка)

28 червня 1659 року відбулася битва між козацькими військами на чолі з Виговським І. і царською армією, названа Конотопською, яка була однією з переможних подій у політичній історії України XVІІ століття.

На честь полеглих у Конотопській битві в селі Шаповалівка у 2002 році побудовано памʼятний знак (капличку). На козацькій могилі в селі Соснівка встановлено деревʼяний хрест і камінь з надмогильною табличкою; у 2009 році на вʼїзді у село Шаповалівка – монумент переможцям Конотопської битви; у парку, біля будинку культури, – бюст гетьмана І. Виговського, авторами якого є Ведмідь Ю. та Сахно В.

2. Парк-памʼятка садово-паркового мистецтва місцевого значення княгині Львової (с. Бочечки)

Двоповерховий будинок з білосніжними колонами у класичному стилі, споруджений у 1783 році (нині – приміщення  Бочечківського  НВК  «ЗОШ  І-ІІІ ст. – ДНЗ»). Навколо палацу знаходиться парк, закладений силами селян-кріпаків, площею 10,4 га.

3. Миколаївська церква (с. Гути)

Миколаївська церква – одна з небагатьох на Конотопщині відносно добре збережених церковних споруд єпархіального стилю. Будівництво храму розпочалося у 1898 році за власні кошти селян. У 1899 році церква була освячена й почала працювати.

4. Ансамбль Покровської церкви (с. Вирівка)

Деревʼяна   Покровська   церква  в  селі  Вирівка  була  побудована  у  XVІІІ столітті. У 1818 році вона згоріла, а через 2 роки на місці храму звели іншу деревʼяну церкву, але вже на фундаменті з цегли. Через 40 років до неї прибудували дзвіницю.У 1892 році місцевий купець Школяренко виділив гроші на будівництво нового камʼяного храму на місці деревʼяного. Ще через 2 роки до церкви прибудували будинок, у якому розмістилося сільське училище.

5. Церкви Різдва Богородиці (с. Дептівка)

Деревʼяна церква Різдва Богородиці побудована у 1906 році на кошти дептівської громади. Це унікальна за розмірами та красою архітектурна споруда. Діяла церква до 1939 року, напередодні Другої світової війни була закрита, але все її майно збережене церковною громадою. У 1988 році, під час святкування 1000-річчя від дня хрещення Русі-України, Дептівську церкву було освячено.

6. Заказник «Мутинський» (с. Новомутин)

Заплавні водойми Сейму є зараз єдиним місцем в Україні, де мешкає рідкісна тварина хохуля, включена до Червоної книги Міжнародного союзу охорони природи. На території заказника мешкає єдине стадо зубрів в Сумській області, акліматизоване в 1985 році.

7. Памʼятник Шевченку Т. Г. (с. Шевченкове)

У серпні 1859 року, під час подорожі із Києва до Петербурга, Шевченко Т. гостював у с. Гирявка у своїх друзів Лазаревських. На честь перебування Кобзаря село у 1923 році перейменовано на Шевченкове, а в 1959 році відкрито памʼятник на його честь, приурочений до 100-річчя з дня перебування Шевченка Т. на Конотопщині.