Економічний розвиток району

Основним напрямком економічного розвитку району є сільськогосподарське виробництво. Сільське господарство має в користуванні біля 130 тис. га сільськогосподарських угідь. В індивідуальних і фермерських господарствах виробляється 58% сільськогосподарської продукції.

Сумська дослідна станція садівництва ІС УААН створена згідно постанови президії Національної академії аграрних наук від 18 липня 2002 р. на базі Конотопського опорного пункту Інституту садівництва в с. Малий Самбір.  Основне завдання станції – розробка елементів технології вирощування, вивчення та відбір кращих сортів плодово-ягідних культур.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Вітчизна» — один з найбільших сільськогосподарських виробників Сумської області, який представляє аграрний бізнес-напрямок діяльності з початку 2000 року. Товариство проводить свою діяльність в 3-х основних напрямках: рослинництво, тваринництво, складське господарство.

Товариство з обмеженою відповідальністю агрофірма  «Козацька» реформоване у 2002 році в селі Козацьке Конотопського району. ТОВ АФ „Козацька” на сьогоднішній день має в користуванні 7153,4 га сільськогосподарських угідь,  в тому числі ріллі 6289,8 га,  що розташовані на території Козацької, Грузчанської, Духанівської сільських рад та спеціалізується на виробництві рослинницької, тваринницької продукції.