Історична довідка

Конотопський район утворений 7 березня 1923 року. Територія району становить 1667 км². Населення — 34,1 тис. осіб. Територією району протікають 18 річок, найбільша з яких — Сейм. До складу району входить одне селище міського типу та 83 сільські населені пункти, які об’єднані в одну селищну та 29 сільських рад. Тут проживає понад 36 тис. осіб.

Конотопський район має багату історію свого розвитку, починаючи з стародавніх часів до сьогодення. Кожна епоха розвитку супроводжувалась видатними історичними подіями, залишала багато пам’яток, які розповідали прийдешнім поколінням про культуру, звичаї, побут та соціально- господарський устрій певного періоду.

На Конотопщині знаходяться 272 пам’ятки археології: тимчасові стоянки стародавніх часів, поселення, городища, кургани. Відносяться вони до різних епох – від кам’яного віку до часів Київської русі. Стоянки доби палеоліту і мезоліту (давній і середній кам’яний вік) знайдені в селах Шаповалівка і Михайло-Ганнівка, пам’ятки епохи бронзи – в селах Шевченкове, М.Самбір та ін.

До найстаріших сіл Конотопщини відносяться села Мельня – перша згадка датується 1500 роком та Карабутове – 1572 роком, а також село Великий Самбір відоме спочатку ХVІ століття.

Значною історичною подією на Конотопщині була Конотопська битва 1659 року між військами гетьмана І. Виговського та військами московського царя Олексія Михайловича. Бій відбувся на полі між селами Соснівка та Шаповалівка. В результаті вдалої атаки та тактичних дій царські війська в районі сучасного с. Соснівка були знищені.

Герб району

Елементи герба розташовані на щиті синього кольору. Пріоритетне місце в композиції займає прямий золотий хрест – елемент історичного (від 1782 року) герба міста Конотопа, який символізує вічні християнські цінності, славні історичні традиції Конотопщини та духовне відродження народу. Під хрестом розташована золота підкова – символ коня, від якого походить назва міста Конотоп та району. Завершують композицію спілі золоті житні колоски, які мають вирізняти на загальному фоні сільський район. Разом вся композиція символізує єднання людей навколо духовного початку і прагнення до щасливого заможного життя.