Подієвий туризм Конотопщини

Обласне свято  «Віншуємо  суницю  –  першу  ягоду-царицю»

Особливу  популярність  серед  жителів району  набуло  обласне свято  «Віншуємо  суницю  –  першу  ягоду-царицю»,  який  було започатковано  в  с. Малий Самбір у 2009 році за сприяння Сумської дослідної станції садівництва. Це яскраве свято, яке традиційно проводиться на початку літа, збирає на малосамбірській землі багато шанувальників мистецтв,  адже першій ягоді радіють як дітвора, так і дорослі.

Господиня  свята   Королева-суниця щедро частує червоною запашною ягодою усіх присутніх, а безліч цікавих майданчиків, як для дорослих, так і для малих створюють теплу атмосферу свята — міні-вагончики, карета, ретроавтомобілі для катання всіх бажаючих, конкурси «Супер-ягода», конкурс на кращу страву із суниці, «Козацькі розваги», призовий забіг спортивних свиней. Шанувальники  спортивних  змагань  демонструють вправність  у  міні-футболі,  волейболі.

Для  найменших  працює  дитяче  містечко  розваг  з  великою  кількістю  атракціонів.  На  любителів  екзотики  чекає  виставка  екзотичних  птахів,  де  представлені кури різних порід, фазани та інші птахи, забіг в’єтнамських поросят, що вже став традиційним. Проводяться конкурси на кращий дитячий “суничний” костюм, на кращий малюнок про суницю та найбільшу ягоду, яку виростили малосамбірці.

На всіх гостей свята чекає цікава концертна програма за участі аматорів художньої самодіяльності Конотопського району.

На десяту ювілейну річницю заходу був презентований   найбільший в Україні пиріг з полуничною начинкою довжиною   43 м 97 см, випечений майстрами кулінарної справи ДПТНЗ «Конотопський професійний аграрний ліцей». Заявлений рекорд зафіксований експертами Національного реєстру рекордів України і занесений до Книги рекордів України.

Культурно-мистецький фестиваль «Козацький родослав»

З метою відродження козацьких традицій краю, увічнення памʼяті полеглих у Конотопській битві 1659 року Конотопською районною державною адміністрацією та Конотопською районною радою у 2002 році був започаткований обласний культурно-мистецький фестиваль «Козацький родослав», який у 2006 році отримав статус «Всеукраїнського».

Традиційно урочисті заходи розпочинаються біля пам’ятного знака «Шаблі» при в’їзді в село Шаповалівка. Продовжується дійство святковою ходою учасників урочистостей.

Незабутнє враження в гостей фестивалю залишається від відвідування містечка майстрів та козацьких куренів з усіх районів Сумщини, що представляють розмаїття культурних традицій краю.

На святі не залишається пасивних спостерігачів: сильні й відважні чоловіки змагаються в «Козацьких розвагах», діти залюбки проводять час на розважальному майданчику, шанувальників української пісні чекає святкова патріотична програма.