Конотопська районна бібліотека

Адреса:  м. Конотоп, пр.Миру, 19

Директор бібліотеки: Панченко Світлана Миколаївна

Конотопська районна бібліотека була організована в 1944 році. Книжковий фонд нараховував 3500 примірників, якими користувалися 550 читачів. Єдиним працівником цієї маленької книгозбірні була Світлана Володимирівна Стефановська.

Сьогодні Конотопська районна бібліотека інформаційний, культурно-просвітницький центр.   Її  стіни охороняють  50 тисяч друкованих видань на площі 250 квадратних метрів. Це найбільше сховище книг району та міста.

Майже всі працівники книгозбірні мають вищу спеціальну освіту і великий досвід роботи.

Бібліотекою проводяться різноманітні заходи, присвячені ювілейним та пам’ятним датам країни, творчі вечори, презентації, гуманітарні проекти , конкурси.   

Бібліотекарі постійно в пошуку нових форм і методів роботи з користувачами  дітьми.

Велика увага приділяється обслуговуванню користувачів з особливими потребами.

Завоювання юнацької аудиторії – проводиться через модернізування форм спілкування.

Популяризація літератури з фондів районної бібліотеки  та залучення читачів здійснюється через рекламну акцію „Біблотека виходить в район”.

Особливе місце у формуванні іміджу бібліотеки належить видавничій діяльності, котра в останні роки  в зв’язку з комп’ютерізацією значно розширилась за кількістю наіменувань, видами та типами видань.

Районна бібліотека націлена на активне партнерство з громадськими  та  професійними товариствами, навчальними закладами, бібліотеками України.

Партнерами  районної  бібліотеки  є відділ освіти молоді і спорту Конотопської РДА, Конотопський районний центр позашкільної роботи Конотопської районної ради, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення, міськрайонний відділ юстиції, районна газета „Сільськи горизонти”, літературне об’єднання „Живиця”, районна організація Всеукраїнського товариства „Просвіта”,  Міжнародний благодійний фонд інвалідів  „Святого великомученика і цілителя Пантелеймона”.

Колектив районної бібліотеки працює над створенням інформаційного простору району, забезпеченням принципово нового рівня одержання та узагальнення інформації, її розповсюдження і використання.

Діє клуб за інтересами для юнацтва  „Світлиця” (патріотичний).